Bakony Integrált Szociális Intézmény Veszprém Vármegye
8592 Dáka, Dózsa György utca 80. | E-mail: dakaotthon(kukac)dakaotthon.hu | Tel.: +36 89 340-004 | Fax: +36 89 340-187
Miután beköszöntött az igazi nyár, ez alkalommal Keszthelyt és Balatonmáriafürdőt választottuk úticélnak.
Először meglátogattuk a Festetics Imre Élményközpont Állatparkját. Láthattunk juhokat, szarvasmarhát, szarvasokat, vaddisznót, bivalyokat, és baromfiudvart is. De ami a legjobb volt benne, hogy meg is etethettük őket a kezünkből „bubu csemegével”.
Ezután utunk következő állomása Balatongyörök volt, ahol felszálltunk egy sétahajóra, ami átvitt minket Balatonmáriafürdőre. A 25 perces hajóút alatt a hajó tetején ülve élvezhettük a Balaton északi partjának páratlan látványát, és csak úgy szeltük a habokat.
Márián leszálltunk a hajóról és rögtön mentünk is ebédelni, mert már nagyon éhesek voltunk. A szabadstrand büféjében lángos és hamburgert ettünk, ki-ki mit választott és hideg üdítővel leöblítettük.
Ekkora már nagyon melegünk volt. Ideje volt, hogy megnézzük a vizet. Levettük cipőinket és belegázoltunk a bokáig érő vízbe. Körben állva labdáztunk és közben sokat nevettünk, felszabadultan éreztük magunkat. Jól esett, hogy lehűthettük magunkat a nyári kánikulában. Már csak a finom fagyi hiányzott a napunkból, amit a közeli fagyizóban fogyasztottunk el.
Úgy elment az idő, hogy már indult is vissza a hajónk, amivel visszafelé is nagyon élveztük az utat, igaz már a légkondis büfében. Mikor megérkeztünk, Balatongyörökön már várt minket a buszunk, amivel biztonságosan, élményekkel telve visszaértünk Darvastóra.
Vasvári Róbert Bögös Rita Zsuzsanna
terápiás munkatárs fejlesztő pedagógus